Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal

Buna ziua pe soțul meu l -a prins poliția conducând sub influența băuturilor alcoolice și i s-au întocmit dosar penal din februarie dar până acuma nu i a venit nimic acasă.Ce sa facem trebuie sa angajăm un avocat
Angi Bardi, utilizator
Bună ziua.

Ar fi indicat să aibă avocat, șansele de a obține o pedeapsa mai blândă fiind semnificativ mai ridicate, dacă este reprezentat de o persoană care știe ce are de făcut.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius.