avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cerere de urgentarea efectuarii urmaririi penale
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cerere de urgentarea efectuarii urmaririi penale

Buna ziua !
Va rog frumos daca are cineva un model de Cerere catre Procuror de urgentarea efectuarii urmaririi penale

Multumesc frumos !
Ultima modificare: Luni, 13 Mai 2024
Vasile75, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 12:44, 13 Mai 2024
Nu există un model tip.
Trebuie făcută o cerere temeinic motivată în fapt și în drept și abia sunt luați în seama avocatii deosebit de insistenți și de motivați.
Oamenii simpli nu au șanse reale sa le fie luate în seama cererile.

București 2024

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere cu permisul suspendat. buna ziua tuturor.am facut o ... David124 David124 Conducere cu permisul suspendat. Buna ziua tuturor.Am facut o cerere la procuror de urgentare solutionare , daca o accepta o sa ma sune inainte sau o sa l ... (vezi toată discuția)
Plangere impotriva solutiei de clasare Andrei_2024 Andrei_2024 Buna ziua, Am primit o solutie de clasare de la Parchet intr-un dosar penal pentru fapte de inselaciune. Suntem 49!!! persoane vatamate in acest dosar si cu ... (vezi toată discuția)
Cerere de preschimbare a termenului de judecată în caz penal iuene123 iuene123 Buna ziua, As dori sa va întreb dacă există vreo posibilitate sa grăbim judecarea unui caz penal la curtea de apel. Se poate ca inculpatul sau avocatul ... (vezi toată discuția)