Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Sunt mama unui baiat de 27 ani cu handicap ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Sunt mama unui baiat de 27 ani cu handicap grav si ...

Buna ziua.
Sunt mama unui baiat de 27 ani cu handicap grav si in data de 26 martie am avut infatisare pentru tutela speciala.Dupa sedinta mi s-a spus ca se institue tutela speciala si ca voi primi acasa ,Pana in prezent nu am primit nimic.Aveti idee dupa cat timp vine tutela acasa?
Dureaza destul, nu este un termen exagerat o luna si jumatate daca dosarul a ramas in pronuntare in 26 martie.

Puteti incerca cu o cerere de urgentare a redactarii hotararii.
Va multumesc.