avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 252 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Sunt mama unui baiat de 27 ani cu handicap ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Sunt mama unui baiat de 27 ani cu handicap grav si ...

Buna ziua.
Sunt mama unui baiat de 27 ani cu handicap grav si in data de 26 martie am avut infatisare pentru tutela speciala.Dupa sedinta mi s-a spus ca se institue tutela speciala si ca voi primi acasa ,Pana in prezent nu am primit nimic.Aveti idee dupa cat timp vine tutela acasa?
Cel mai recent răspuns: Bosulica , utilizator 19:07, 14 Mai 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dureaza destul, nu este un termen exagerat o luna si jumatate daca dosarul a ramas in pronuntare in 26 martie.

Puteti incerca cu o cerere de urgentare a redactarii hotararii.
Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sentinta divort anemarie213 anemarie213 Buna ziua, aveti idee cat dureaza pana ajunge sentinta acasa? S-a pronuntat divortul pe 28 ianuarie, si nici acum nu a ajuns sentinta la mine. Imi puteti ... (vezi toată discuția)
termen comunicare hotarare marinela0488 marinela0488 mentionez ca paratul tatal copilului sa prezentat la proces...pe saitul judecatoriei am gasit scris asa: \\"Solutie: Admite acţiunea precizată. Dispune ca ... (vezi toată discuția)
Pronuntare ContSters132194 ContSters132194 Buna ziua, As dori sa aflu cat dureaza o pronuntare la Tribunalul Bucuresti. Am avut doar o singura infatisare, sectia 8-litigii de munca- si s-a si hotarat ... (vezi toată discuția)