avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme cu notarii si cu o donatie . Am niste ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme cu notarii si cu o donatie . Am niste terenuri care ...

Probleme cu notarii si cu o donatie . Am niste terenuri care conform grilei notariale valoreaza 2197360 lei. Vreau sa le donez Primariei. Donatia cred ca costa in jur de 19026,91 lei cu TVA inclus. Ce acte trebuie la donatie ?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 07:56, 15 Mai 2024
mai intai trebuie sa va lamuriti daca primaria/ consiliul local le vrea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare/donatie teren stefan_ruxandra stefan_ruxandra va deranjez cu urmatoarea problema: acum vreo 10 ani parintii mei au achizitionat un teren de 4400 mp. pe terenul respectiv eu cu sotul meu am construit o casa ... (vezi toată discuția)
Pret acte notar ! Adriana68 Adriana68 Pentru o casa la tara, in valoare de 5000 euro, verisorul meu doreste sa-mi doneze partea lui. Exista cadastru pe proprietate, insa, procura notariala ... (vezi toată discuția)
Grila notar ombladoon ombladoon Buna ziua, As dori sa aflu suma impozitul ce trebuie platit (aproximativ) pentru o donatie(sau act de vanzare cumparare) a unui apartament de 2 camere in ... (vezi toată discuția)