Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Angajata din data de 16.11.1984 pana în prezent ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Angajata din data de 16.11.1984 pana în prezent (lucrez ca personal ...

Angajata din data de 16.11.1984 pana în prezent (lucrez ca personal didactic auxiliar), 3 ani grupa a II-a 100%, 41 zile concediu fără plata, zona poluata, 1 copil.
1. Initial doresc pensionare anticipata din 26.08 2024 (după actuala lege a pensiilor), pentru a beneficia de indicele de corecție 1,41 ;
2. In continuare să trec la pensie limita de vârsta din 01.09.2024 (după noua lege a pensiilor) cu stagiu complet de contributivitate + 5 ani, dar aș dori să continui și activitatea, cumulând pensia și salariul.

E posibil acest parcurs al dosarului de pensionare? Multumesc
doacea86, utilizator
Luna si anul nasterii.