Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Daca pasaportul copilului e expirat din dec 2023,am ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Daca pasaportul copilului e expirat din dec 2023,am imputernicere ...

Daca pasaportul copilului e expirat din dec 2023,am imputernicere valabila pe numele meu (tata),am bilete de avion pt sapt viitoare,si numai am timp nici programare la ambasada,ce risc daca trec ,copilul asa cu pas. expirat?Multumesc
Pai nu treceți cu pasaportul expirat. Cum de nu v-ati asigurat ca are pasaport valabil cand ati luat biletele?
Bilete on-line se pot cumpara...,..

gi-jane2 a scris:

Pai nu treceți cu pasaportul expirat. Cum de nu v-ati asigurat ca are pasaport valabil cand ati luat biletele?

Încercați sa schimbați biletele ca să nu pierdeți toți banii. Asta dacă vreți sa călătoriți cu copilul.
Mergeti sa schimbați pasaportul, durează câteva zile, sper ca aveti acordul mamei și pt asta sau poate veni sa ii schimbați pasaportul