Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Caine labrador la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Caine labrador la bloc

Buna ziua, sunt proprietara unui apartament din sectorul 3, achiziționat de curand. Detin un labrador in vârstă de 10 ani, femela, microcipata, vaccinata, deparazitata. Cainele nu latra in casa, nu isi face nevoile in bloc nici in gradina blocului, nu aleargă in casa, este plimbatata cu lesa si strâng mereu dupa ea. Administratorul si majoritatea vecinilor nu au nicio problemă cu ea. INSA am un vecin care are o problema cu cainele.
Spune ca miroase a caine in lift cu toate ca dupa ce o aduc de afara dau cu mopul in lift si am pus si odorizant.
Mi. A spus ca nu are nicio problema cu mine dar ca orice as face cainele e tot caine si are miros.
Problema este ca atunci cand ne întâlnim pe strada fuge si tot comenteaza de caine.
Ce as putea face ca sa numai comenteze?
Multumesc
Kdkdndndndnsj, utilizator
Ca sa ii faceti pe plac sau sa nu mai fuga de dv pe strada cand va intalniti? :)
Puteti sa scapati de caine si atunci nu mai fuge pe strada cand va intalniti sau va mutati dar atunci poate nu va mai intalniti.
Acum fara gluma va spun ca si noi am avut o locatara de 1.5metri cu un caine de 90cm inaltime care cobora cu el pe scari ( bloc de 3 etaje si ea cobora doar 2 etaje ca nu exista lift) si era plin de par pana jos.
Doamna care o adusese (proprietara a doua partamente alaturare ce inchiriase unul din ele ) era cea mai afectata si a anuntat-o ca anuleaza contractul si s-a mutat dupa vreo doua luni.
w_v_w_v, utilizator