Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna as avea o intrebare daca ma poate ajuta cineva.
In 1995 Bunicul soției a decedat iar mostenitori au ramas 2 baieti si 2 fete in total 4 pers. La 6 luni dupa unchiul sotie cel mai mic dintre frati a facut succesiune doar ca unul dintre frati nu a putut veni la semnat iar cazul a ramas asa doi frati au semnat si unul nu.
Intrebarea mea este?
Acum trebuie redeschis de la zero sau cele doua semnaturi sunt valabile?
La notar , se deschide un nou dosar și se anexezeaza cel vechi. Sunt valabile toate actele și se va deschide din nou procedura succesorală.

- editat conf. 1.4 din Regulament -
Manuela Rășină, administrator