Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua , sotia are 57 ani si 5 luni , vechime 37 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua , sotia are 57 ani si 5 luni , vechime 37 ani 1 luna ...

buna ziua , sotia are 57 ani si 5 luni , vechime 37 ani 1 luna cu toate taxele la zi, la ce varsta se poate pensiona anticipat ? multumesc
Pensie anticipata pe noua lege 360/2023 la 57 ani si 11 luni(nascuta in decembrie 1966) daca indeplineste conditia de stagiu complet contributiv de 34 ani si 11 luni..
buna ziua revin cu o mentiune satia este nascuta in februarie 1967 si contributib are 37 ani si o luna , multumesc
Pensie anticipata la implinirea varstei de 63 ani.
Conditia de stagiu complet contributiv este de 35 ani.
Carp Mircea, utilizator