Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Va rog o intrebare referitor la somaj. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Va rog o intrebare referitor la somaj. Primesc somaj ...

Buna seara!
Va rog o intrebare referitor la somaj.
Primesc somaj de 6 luni si am primit o oferta de job dar nu sunt foarte sigura ca o sa fac fata dar imi doresc sa incerc.Ar mai trebui sa primesc inca 6 luni de somaj.Daca inchei contract iar dupa o luna ,nu ma descurc si angajatorul ma concediaza , eu mai pot beneficia de diferenta de 6 luni de indemnizatie somaj?
Ar trebui sa va faca c.i.m. pe durata determinata de pana in 12 luni ...intrucat pe durata c.i.m., plata indemnizatiei de somaj se suspenda .