Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bun personal retinut cu forta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bun personal retinut cu forta

Buna ziua! Dupa moartea parintilor mei, inca nu s-a facut partajul succesoral.
Problema este ca s-a schimbat incuietoarea de la poarta si de la usa casei de catre fratele meu si nu am primit chei.
De precizat ca in curte exista masina personala (pe numele meu) si cateva bunuri personale care se aflau in casa inca de cand erau parintii in viata.
Ce pot sa fac in aceasta privinta? Am mers la politie sa dau declaratie dar acestia au spus ca nu au cum sa ma ajute. Multumesc!
Notificare frate ca sunteti mostenitor sezinar si ca veti intra sa va luati bunurile pe care vi le-a sechestrat ilegal. Punere in intarziere, termen de predare cheie, chirie pe zi de intarziere etc.