Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... O perioada de 6 luni de concediu medical normal (nu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

O perioada de 6 luni de concediu medical normal (nu boala profesionala) ...

O perioada de 6 luni de concediu medical normal (nu boala profesionala) in perioada iunie-noiembrie 1976 cum este considerata in Legea 360-2023?
- stagiu de cotizare contributiv;
- stagiu de cotizare necontributiv;
- stagiu de cotizare asimilat (necontributiv).
Altfel, pentru aceasta perioada de concediu medical se acorda puncte de stabilitate conform Legii 360-2023?

Va multumesc,

Unde va apare dvs acel concediu medical ?

Scrie in carnetul de munca ?