Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, ce trebuie sa trec intr-o adeverinta in ce ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, ce trebuie sa trec intr-o adeverinta in ce priveste ...

Buna ziua,
ce trebuie sa trec intr-o adeverinta in ce priveste acprdul global. Am orele dar nu am pe statul de plata nici o rubrica in care sa scrie, suma acord global. Sunt trecute salariul de incadrare, salariul tarifar ptr.calculul contributiei pensie alimentara, sporul de vechime, de noapte, conditii deosebite, total retributii si atat. Dar respectivul a lucrat in acord toata luna. De unde stiu eu care sunt sumele in acord?... II trec orele si total retributii? Pentru celelalte sporuri s-a eliberat adeverinta .
Multumesc
Adeverință acord global (anexa 6 Legea 360/2023)
[ link extern ] /
Multumesc. Stiu, dar nu e suficient. Nu ma ajuta prea mult...
pensionarii din sistemul public de pensii care au adeverinte cu venituri realizate anterior 01.04.2001 sau care nu sunt intocmite corect, vor prezenta la dosarul de pensie adeverinte care sa respecte modelul prevazut in anexa din Ordinul MMPS nr.487/2021 in vederea recalcularii
[ link extern ] /
Multumesc!