Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Se da o strada privata formata din 15 case. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Se da o strada privata formata din 15 case. Daca 1 ...

Buna ziua. Se da o strada privata formata din 15 case. Daca 1 din ele nu dorește că strada sa fie donată către primărie pentru a nu mai fi strada privata, care sunt procedurile de urmat pentru restul de 14?
Mulțumesc.
cel mai simplu ar fi ca cei 14 sa-i cumpere partea celui de-al 15 lea