Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Va rog foarte mult sa ma ajutati in urmatoarea speta . Succesiune dupa decesul tatalui meu impreuna cu mama mea in calitate de sotie supravietuitoare . Mama primeste 1/2 in calitate de sotie mentionat in certificatul de mostenitor inainte de impartirea cotelor . Dupa din masa succesorala ramasa pt dezbatere (cealalta jumatate ) notarule a scris : 1 mostenitor : sotia 1/2 , 2 : mostenitor : fiu 3/4 ...este corect ? multumesc
puiut1972, utilizator
Nu a scris corect, mama mosteneste 1/4
si ce ar trebui sa fac ? sa merg la notar si sa ii cer sa faca o corectie la greseala pe care a facut-o ? multumesc !

gi-jane2 a scris:

Nu a scris corect, mama mosteneste 1/4

puiut1972, utilizator
Da , mergeti.
Vă mulțumesc!

gi-jane2 a scris:

Da , mergeti.