Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Buna ziua.In urma atacului unui urs in gospodaria ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Buna ziua.In urma atacului unui urs in gospodaria personala au ...

Buna ziua.In urma atacului unui urs in gospodaria personala au fost omorate 4 animale din specia caprine.Doresc sa aflu daca am dreptul la despagubire. Mentionez ca animalele nu erau crotaliate deoarece eu nu detin teren agricol.Atacul s-a produs in spatiu inchis prevazut cu adapost care este situat in intravilan,in apropiere de centrul comunei ( practic in curte) VAMA,jud.SUCEAVA.La fata locului au sosit Jandarmeria,ISU,medic veterinar si reprezentantul Autoritatii locale unde au incheiat proces-verbal.
Foarte simplu,angajati avocat care va formula o acțiune în răspundere civila delictuala ,urmând sa primiți contravaloarea pagubei ,poate și ceva daune morale..
Multumesc pt. raspuns