Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare contract de inchiriere auto 3.5t?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare contract de inchiriere auto 3.5t?

Buna ziua,dețin un auto 3.5t luat in rate de la o persoană juridică,actele sunt pe numele meu. As vrea sa o închiriez unei firme care să își asume ea plata ratei lunare direct către vechiul proprietar, in locul meu. Mai exact in schimbul folosirii mașinii,firma respectiva să plătească rata in locul meu. In această situație trebuie sa înregistrez contractul de închiriere la ANAF,dar mai plătesc impozit și cass? Multumesc
george-neagu, moderator