Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua Fratele meu are următoarele date și ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua Fratele meu are următoarele date și dorește să ...

Buna ziua
Fratele meu are următoarele date și dorește să știe care va fi pensia lui după data de 1 septembrie 2024
-stagiu cotizare 40 ani,3luni,20 zile
-numar puncte acumulate 35,19440
- punctaj mediu anual 1,15306
- reducere vârstă standard 5 ani
- condiții normale de munca 19 ani 11luni 10zile
- grupa 2 (legea 3/77) 15ani,1 luna,27 zile
-stagiu aferent 3 ani, 9 luni
- perioada asimilată 1 an, 3 luni,28 zile.
Mulțumesc
Datele postate nu prea se leaga intre ele.
Cand si-a deschis drepturile ?
Buna
A intrat în pensie anticipata in anul 2019 noiembrie 17. In 2021 in 11 februarie a intrat în pensie limita de vârstă.
3366 lei pensie la recalculare.
I se retine 10% impozit din suma ce depășește 2000?
ionicasibian, utilizator
Da.