Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... A fost data în judecata soția pt obligata de a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

A fost data în judecata soția pt obligata de a face..... ce ...

A fost data în judecata soția pt obligata de a face..... ce e aia?
Prin obligaţie de a face se intelege indatorirea de a executa o lucrare, de a presta un serviciu sau de a preda un lucru, deci, în general, orice prestatie pozitiva în afara celor care se incadreaza in noţiunea de „a da” .