Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anexa/baraca din lemn fara fundatie de beton - ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anexa/baraca din lemn fara fundatie de beton - autorizatie constructie?

Buna ziua,
Trebuie autorizatie de constructie pentru o anexa gospodareasca / baraca din lemn, avand urmatoarele specificatii? :
- locatie: teren intravilan proprietate personala.
- amprenta la sol: 3.5m x 3.8m
- fara fundatie de beton, nici macar stalpii de sustinere nu au beton turnat
- construita pe tarusi de fier implantati in pamant
- de acesti tarusi sunt fixati stalpi de lemn de 10x10 cm, pe care apoi este ridicata structura din lemn a anexei.
- anexa inchisa pe lateral si acoperis cu tabla ondulata de 0.14 mm

Multumesc anticipat pentru timpul acordat
orice constructie aflata in curte, avand o forma de fixare in pamant trebuie autorizata. pentru constructii simple exista forme mai rapide de autorizare, fara multe documente. intrebati primaria