avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anexa/baraca din lemn fara fundatie de beton - ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anexa/baraca din lemn fara fundatie de beton - autorizatie constructie?

Buna ziua,
Trebuie autorizatie de constructie pentru o anexa gospodareasca / baraca din lemn, avand urmatoarele specificatii? :
- locatie: teren intravilan proprietate personala.
- amprenta la sol: 3.5m x 3.8m
- fara fundatie de beton, nici macar stalpii de sustinere nu au beton turnat
- construita pe tarusi de fier implantati in pamant
- de acesti tarusi sunt fixati stalpi de lemn de 10x10 cm, pe care apoi este ridicata structura din lemn a anexei.
- anexa inchisa pe lateral si acoperis cu tabla ondulata de 0.14 mm

Multumesc anticipat pentru timpul acordat
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 12:26, 30 Mai 2024
orice constructie aflata in curte, avand o forma de fixare in pamant trebuie autorizata. pentru constructii simple exista forme mai rapide de autorizare, fara multe documente. intrebati primaria

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizate modificare gard pentru a face curtea mai privata DanielStanS DanielStanS Am un gard cu fundatie si stapli din beton/caramida. Deasupra fundatiei intre stalpii de beton se afla bari din fier forjat. In cazul in care doresc sa ... (vezi toată discuția)
Autorizatie/plan de constructie Ibigiu Ibigiu Buna ziua, Vreau sa imi construiesc un hambar pe stalpi de teava prinsi in beton si cu acoperis de lemn acoperita cu tigla. Intrebarea mea este : Am ... (vezi toată discuția)
Autorizatie constructie gard micutzza10 micutzza10 Buna seara! In cazul in care as vrea sa construiesc un gard(din tabla) pe proprietatea mea, intre mine si vecin am nevoie de autorizatie de constructie? Va ... (vezi toată discuția)