Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... suspendare raport serviciu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

suspendare raport serviciu

Bună ziua. Dacă am raportul de muncă suspendat pe durata campaniei electorale și mai vin și la serviciu câteva ore pe zi încalc vreo lege? Adica suspendarea presupune să nu intru în instituție? Mulțumesc.
Suspendarea are ca efect suspendarea prestarii muncii de catre salariat si a platii drepturilor de natura salariala de catre angajator.