Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Daca ai avut un accident cu masina si asigurarea este ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Daca ai avut un accident cu masina si asigurarea este in faliment ...

Daca ai avut un accident cu masina si asigurarea este in faliment trebuie sa deschis un dosar la fondul de garantare in 90 de zile. Ajunge daca ai deschis dosaur sau trebuie si completat? Adica pot sa trimit cererea de plata si dupa 90 de zile? Ca aici scrie ca in 90 de zile trebuie deschis dosarul dar nu neaparat si completat.
Articolul 14
[ link extern ]
Ca fondul mi-a raspuns ca trebuia si completat si de aia plateste nimic.
Manuela Rășină, administrator