Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Votarea de duminica
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Votarea de duminica

Buna ziua! In legatura cu votarea de duminica, nu am reusit sa descopar modul de votare pentru Parlamentul European. Deci, intrebarea mea este: Trebuie sa votez o lista completa a unui partid sau se voteaza individual candidatii (Ex. un candidat de la un partid si unul de la alt partid)?
george-neagu, moderator
Votul dumneavoastră pentru un partidid sau alianță va însemna vot pentru întreaga lista propusa de acel partid sau alianță.
Multumesc! O zi frumoasa!