Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, In situatia in care in urma unui control ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, In situatia in care in urma unui control rutier RAR ...

Buna ziua, In situatia in care in urma unui control rutier RAR s-a constatat ca masina are nr. sasiu neconform cu cel din acte, s-a deschis dosar penal pt savarsirea art. 334 CP, masina a ramas pe marginea drumului, nu e sigilata. Nu am drept de circulatie, dar pot sa o ridic pe platforma si sa o duc la tara? Multumesc anticipat.
Da, o puteți lua și depozita pe proprietatea dvs. .Evident că nu aveți voie s-o utilizați pe drumurile publice.