Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua am o casa mobila amplasata pe gradina si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua am o casa mobila amplasata pe gradina si intentionez ...

Buna ziua am o casa mobila amplasata pe gradina si intentionez sa fac o placa de beton pe care sa pun aceasta casa ma intereseaza daca am nevoie de autorizatie de constructie pt placa si delimitarea terenului cu gard
Aveti nevoie de proiect intocmit de o firma autorizata. In baza proiectului se cere autorizatie de ctie. de la primarie.
Vă trebuie autorizație și pentru casa mobilă, dacă nu e rulotă înmatriculată
Ce fel de autorizatie pt casa mobila sau pentru placa de beton de sub ea?
autorizatie de constructie. pentru ambele. daca gardul e o imprejmuire simpla, cu stalpi metalici fara fundatie si plasa impletita, nu va trebuie autorizatie. daca gardul va avea fundatie, el devine constructie. faceti o vizita la primarie.
sper ca gradina e in intravilan.