Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Suprataxare contracte part time
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Suprataxare contracte part time

Am o firma pe care nu am nicio activitate. O tin doar ca sa fiu angajata undeva si platesc CAS si pensie si sunt angajata part time doar in acte. Statul suprataxeaza contractele part time si sunt obligata sa platesc taxe full time desi eu am castig zero. Sunt costuri pe care nu mi le mai permit. Am tot tinut firma in speranta ca se va renunta la suprataxarea contractelor part time in viitorulapropiat. Ce pot face daca acest lucru nu se va intampla ca sa raman asigurata la sanatate si pensie?
Mergeti si le achitati la ghiseu.