avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Greșeală la cadastru.Cum se poate corecta: o ușă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Greșeală la cadastru.Cum se poate corecta: o ușă spre exterior ...

Greșeală la cadastru.Cum se poate corecta: o ușă spre exterior a fost omisă pe schiță de la intabulare. Locuinta este monument istoric.
Reiese că aș fi făcut de capul meu o ușă.
Am cerut schiță original de la fostul proprietar GIGCL adică fosta primărie în 1974.Mi s-a răspuns ca nu mai exista.
Ce pot face?

Alte discuții în legătură

Greșeală pe actele de intabulare. inginerul topo care a făcut ... maiincolo maiincolo Greșeală pe actele de intabulare. Inginerul topo care a făcut schiță apartamentului în 2010 a omis ușa intrării de serviciu.Intre timp imobilul a ... (vezi toată discuția)
Intabulare? e posibil asa? julius jr julius jr parintii unui prieten au construit o casa in anii 1970. Casa e trecuta in reg agricol al comunei respective,prietenul meu a scos copie dupa reg. agr.,istoric ... (vezi toată discuția)
Incalcare proprietate teren arabil florinninu florinninu buna , sunt nou pe forum si nu stiu cat de bine o sa ma descurc. lucrez la o societate comerciala care se ocupa cu agricultura pe functia de inginer. In 2014 ... (vezi toată discuția)