Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Greșeală pe actele de intabulare. Inginerul topo ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Greșeală pe actele de intabulare. Inginerul topo care a făcut ...

Greșeală pe actele de intabulare.
Inginerul topo care a făcut schiță apartamentului în 2010 a omis ușa intrării de serviciu.Intre timp imobilul a devenit monument istoric.Eh ani acum am observat greșeală.Inginerul a corectat pe schiță mea dar a spus că la cadastru așa ramăne cat exista clădirea.
Exista posibilitatea legala de a face corectura la cadastru ?
Mulțumesc.
Inginerul topo ar trebui sa mearga la cadastru, sa-si asume greseala si sa vada ce este de facut.