Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Funcționarul public dacă nu răspunde corect la un ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Funcționarul public dacă nu răspunde corect la un răspuns ...

Funcționarul public dacă nu răspunde corect la un răspuns ce solicita petiționarul și nu trece un art de lege sau un motiv la rasp petitiei se numește abuz și neglijenta în serviciu a celui care întocmește răspunsul.
De unde stiti ca nu a raspuns corect ?
doar daca a produs o paguba petentului sau i-a incalcat drepturile. termenul CORECT nu se regaseste in cod
În răspuns trebuia sa se indice în mod obligatoriu temeiul legal al soluției adoptate.
Nu e trecut nici un articol in petiție cofindential art de lege un rasp simplu.

Cornel Vasile a scris:

În răspuns trebuia sa se indice în mod obligatoriu temeiul legal al soluției adoptate.

Ce ati solicitat? si ce s-a raspuns.