Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Pot ramane microintreprinderi?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Pot ramane microintreprinderi?

Buna seara,
Sunt asociat majoritar intr-o microintreprindere si intentionez sa devin asociat intr-o alta microintreprindere care se va infiinta, dar cu mai putin de 25% din titlurile mele de participare. Ambele societati nu vor depasi plafonul maxim/an.
In acest caz ambele societati vor plati impozite intre 1-3% sau va trebui ca una sa treaca la impozit pe profit ?
Multumesc,
Adrian
george-neagu, moderator
nu. Pot ramane ambele micro.