Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie gestiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie gestiune

Buna ziua,

Pentru posturile care raspund de gestiunea anumitor materiale si/sau produse, cum ar fi barman, bucatar etc. este necesara decizie de numire. Si daca da, cum ar trebui sa sune?
Decizie de numire pentru ce ? ....activitatea o desfasoara in baza c.i.m. corespunzator functiei pe care este incadrat.
Decizie de numire ca gestionari? Sau o decizie din care sa reiasa ca raspund de gestiunea materialelor fixe, produse etc.?
Nu cred ca este necesara...dar puteti emite una.
Dar pentru posturile de gestionar si/sau lucrator gestionar este suficienta detalierea atributiilor de gestiune in fisa postului sau trebuie emisa si o decizie de numire ca gestionar? Daca da, cum arata o astfel de decizie si care sunt prevederile legale la care ne putem raporta?
Este suficienta functia mentionata in c.i.m. si atributiile in fisa postului.