Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua .Am o cauza civila -Pretentii -Apel ,in care ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua .Am o cauza civila -Pretentii -Apel ,in care sunt judecat ...

Buna ziua .Am o cauza civila -Pretentii -Apel ,in care sunt judecat de acelasi judecator de la CA. care mi -a respins Apelul ,in aceeasi cauza in anul 2021 iar eu am repus-o pe rol in 2023.Am depus cerere de recuzare ca motiv art.42 alin.1 pct.13 (deoarece este parte in dosarul de la Curtea de Apel Bucuresti eu fiind reclamant) iar cererea a fost respinsa pe motiv ca :,,adoptarea unui anumit tip de soluție de către judecător nu este de natură să releve o aparență de imparțialitate, așa cum se invocă prin cererea de recuzare .,Cum a-ti proceda la atacarea Incheierii in recurs? prin ce motive ? Cu respect,
Ceva e in neregula in povestea d-voastra. Ce obiect avea apelul respeins in 2021? Ce ati cerut?
DL. Av. In 2023 este aceeasi cauza ,aceleasi parti si aceleas solicitatri ca in anul 2021 .La prima actiune S-A ANULAT CEREREA PTR. NEACHITAREA TAXEI DE TIMBRU si .La actiunea DE ACUM INSTANTA DE CONTROL JUDICIAR A CONSTATAT CA SUNT SCUTIT DE LA PLATA .Am depus Apel si sunt judecat in Apel la cea dea doua cauza de acelas judecator de la curtea cde apel.Acesta este parte in cauza de la curtea de apel bucuresti cu termen pe 12.06.2024 pentru eroare judiciara .Temeiul legal este L 303/2023 ART.271,ART.272 ALIN.1-2,PRACTIC SUNTEM ADVERSARI -eu avand calitatea de reclamant-Inspectia judiciara parat, si judecatorul intimat.Cu stima
Eu una nu inteleg situatia completa, ba e aceeasi cauza, ba sunteti adversari... vorbiti cu un avocat, este o chestiune tehnica. Daca s-a pronuntat pe chestiuni de taxa de timbru si nu pe fond, nu e motiv care sa tina. Trebuie vazut.