Forum Discuţii juridice Executare silită Sunt girant la o persoana ce nu a mai platit creditul ...
Discuție deschisă în Executare silită

Sunt girant la o persoana ce nu a mai platit creditul la un C ...

Sunt girant la o persoana ce nu a mai platit creditul la un C A R, Am primit plicul cu executarea silita, suma datorata este de 30000 ron , in aceasta executare mai sunt 2 giranti dintre care unul decedat. Intrebarea mea este care este primul lucru care se executa _ pensia sau bunurile imobile ,
executarea se face preferential sau la toti cei din executare
este bine daca semnez un angajament de plata
acest angajament este obligatoriu sa fie semnat de toti cei executati
ionel62, utilizator
Buna ziua, depinde in ce conditii ati girat. Trebuie vazut contractul de garantie. Executarea silita poate fi si mobiliara si imobiliara concomitent la alegerea creditorului.
Semnarea angajamentului de plata va ajuta doar daca suspenda executarea, altfel e doar in favoarea creditorului, deci aveti grija ce semnati.
Madalina Pascu, Avocat