Forum Discuţii juridice Executare silită Este legal sa execute doar un girant sau CAR are ...
Discuție deschisă în Executare silită

Este legal sa execute doar un girant sau CAR are obligația legala ...

Este legal sa execute doar un girant sau, CAR are obligația legala de a executa toți giranti
ionel62, utilizator
Cand exista solidatitate pasiva, ca intre giranti, daca nu exista beneficiul de diviziune, cum se intampla la orice fel de creditare, creditorul poate alege sa execute pe oricare dintre debitori, cel care a platit avand o actiune impotriva celorlalti care n-au platit.