avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... În cazul popririi pensie cât se oprește din ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

În cazul popririi pensie cât se oprește din aceasta, luând ...

În cazul popriri pensie cât se oprește din aceasta ,luând în considerare ca am și o rata în plata
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 16:33, 5 Iunie 2024
Depinde de ce se executa si de numarul de popriri. La o singura poprire, pana la jumatate sau o treime din venit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire pe salariu CristinaBaceanu CristinaBaceanu Buna ziua . As vrea sa stiu cum se calculeaza poprirea pe salariu avand in vedere ca platesc , pensie alimentara si am si o rata la CAR. Intra vreuna in ... (vezi toată discuția)
Executorul stie exact cat sa imi opreasca din salariu? acea parte ... Madi1989 Madi1989 Executorul stie exact cat sa imi opreasca din salariu? Acea parte de 1/3 si tine cumva cont si de faptul ca mai am alte rate pe care trebuie sa le platesc? ... (vezi toată discuția)
Cine incalca legea? roy1958 roy1958 buna ziua,as vrea sa ma lamuriti intr-o problema: sunt pers.cu invaliditate gr.1 si am girat pe cineva la un c.a.r.Acea persoana nu a platit ratele si un ... (vezi toată discuția)