Forum Discuţii juridice Executare silită Dacă executarea este în termenul de 15 zile în care ...
Discuție deschisă în Executare silită

Dacă executarea este în termenul de 15 zile în care se poate ...

Dacă executarea este în termenul de 15 zile în care se poate contesta, pot face legal donare părți mele de imobil , eu fiind divorțat .
ionel62, utilizator
Pai ce rost ar mai avea daca deja sunteti executat silit'?!
Oricum donatia ar putea fi anulata de creditor, prin instanta de judecata.
Dapix, utilizator
Donatia nu are legatura cu termenul de contestare. Aveti grija la faptul ca actele intocmite in dauna creditorilor va pot creste costurile executarii.
Înainte de a face astfel de , haiducii"consultati un av pt a vedea dacă are sau nu rost sa faceți astfel de demersuri.Depinde de suma datorata pt care sunteți executat,depinde ce ați cerut în contestație etc.Astfel de artificii le fac cei cu.bani ,cu experienta în astfel de probleme,nu nea Vasile care are o executare de 3000 de lei și plătește taxe notariale mai mari decât valoarea creanței..