Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, pot redeschide un dosar rămas definitiv de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, pot redeschide un dosar rămas definitiv de penal-civil ...

Buna ziua, pot redeschide un dosar rămas definitiv de penal-civil ( grantuire), pe motiv de nerespectare a obligațiilor ?!
Dosarul a rămas definitiv în data de 08/02/2024
Bună ziua,
Întrebarea dumneavoastră este neclară. Ce doriți să spuneți prin "nerespectare a obligațiilor"?
Una dintre părți nu își execută obligațiile impuse de către instanță prin hotărârea definitivă? În acest caz, nu aveți de ce să redeschideți procesul, ci vă veți adresa unui executor judecătoresc în vederea punerii în executare a hotărârii.

Numai bine!