avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am făcut un contract vânzare cumpărare cu clauza de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am făcut un contract vânzare cumpărare cu clauza de întreținere.Cumparatorul ...

Am făcut un contract vânzare cumpărare cu clauza de întreținere.Cumparatorul nu mai are posibilitatea de a îndeplini datoriile contractuale din motive obiective.De comun acord dorim ca apartamentul sa revină la vechiul proprietar.Se poate anula contractul de comun acord?
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 19:01, 5 Iunie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mergeti la notar, da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incalcarea unei promisiuni bilaterale de vanzare cumpare adryanaok adryanaok Buna ziua, As dori sa intreb unde ar trebui sa merg si ce ar trebui sa fac daca termenul de semnare a unui Antecontract pentru apartament - Promisiune ... (vezi toată discuția)
Buna ziua Anonim2123 Anonim2123 ..bunicul meu mi-a facut act vanzare-cumparare cu clauza si eu am avut grija de el pana a decedat desi el are 3 copii dar unul dintre ei acum vrea sa imi ... (vezi toată discuția)
Uzufruct viager help 27 oana 27 oana Hello, As dori sa ma lamuriti in legatura cu o problema, am sa descriu exact situatia pentru a-mi putea raspunde cat mai exact: Am cumparat de la unchiul ... (vezi toată discuția)