avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 992 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cabinet.medic familie Medicul coma diabetica ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cabinet.medic familie Medicul coma diabetica redresată și conștient ...

Cabinet.medic familie
Medicul coma diabetica redresată și conștient dar fara posibilitatea de a lucra
A reușit înainte să facă o procura pe soțul ei
Când se închide cabinetul ce se întâmplă cu spatiul- care e privat cumpărat prin bani împrumutați pe persoană fizica.Dar e trecut pe cabinet.
Ce modalitate de recuperare a spațiului este? De soț, de familie??????
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 19:13, 6 Iunie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca spatiul este proprietate personala, poate fi vandut altui medic care ar fi interesat.
Spatiul este bun comun al ambilor soti, daca este dobandit in timpul casatoriei.
Cota pentru fiecare este de 50/50%.
Ultima modificare: Joi, 6 Iunie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare sume imprumutate unei societati de catre asociati valersucala valersucala Sunt asociat intr-o societate comerciala cu fosta sotie 50%-50%. In timpul casatoriei ambii am imprumutat firma cu diverse sume de bani inegal. In momentul ... (vezi toată discuția)
Vanzare cabinet de medic de familie Aristocrat Cat Aristocrat Cat Buna ziua, Am o problema pe care sper sa puteti sa ma ajutati. Mama mea este medic de familie in Valea Jiului si in curand va iesi la pensie. Ea detine ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat mihailefter mihailefter Buna ziua! Doresc sa stiu si eu cum trebuie sa inchei un contract de comodat sub semnatura privata intre mine si cabinetul medical al sotiei. Eu si sotia ... (vezi toată discuția)