Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PF inchiriaza / vinde catre PFA?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PF inchiriaza / vinde catre PFA?

buna...as vrea sa stiu daca este legal ca EU ca persoana fizica sa inchiriez sau sa vand un bun catre mine persoana juridica PFA ???

exemplu ...
auto care este cumparat pe mine ca PF persoana fizica il pot inchiria sau vinde catre entitatea juridica tot eu ca PFA ?

stiu ca la SRL uri e perfect legal ...

mii de multimiri in avans ...
george-neagu, moderator
Da. Il puteti vinde catre PFA la valoarea de piata.
Da. Il puteti inchiria catre PFA, dar sa aveti in vederea depunerea declaratiilor aferente inchirierii si plata impozitelor.