Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Eliberare titluri de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Eliberare titluri de proprietate

Suntem 2 surori care am castigat in instanta dreptul de a ni se elibera titlurile de proprietate corecte dupa tatal nostru ( cele vechi au fost eliberate gresit pe numele unei verisoare si a unui nepot care nici nu avea drepul la aceste terenuri). Verisoara a avut si ea un titlu de proprietate, anulat de instanta, deoarece titlul trebuia eliberat pe numele tatalui nostru si al sorei lui ( mama verisoarei), urmand ca apoi noi cele 3 mostenitoare sa facem iesirea din indiviziune si apoi succesiunea, fiecare dupa parintele sau. Hotararea este definitiva si totusi comisia locala de fond funciar refuza sa faca demersurile eliberarii noilor titluri de proprietate. Ce se poate face in aceasta situatie. Care sunt pasii urmatori?
Faceți o cerere la Comisie pentru eliberarea titlurilor de proprietate. Dacă nu primiți un răspuns în 30 de zile sau răspunsul este nesatisfăcător, trebuie făcută o altă acțiune în instanță.