Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Fiind girant,dacă semnez un angajament de plata âi ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Fiind girant,dacă semnez un angajament de plata âi degrevez pe ceilalți ...

Fiind girant,dacă semnez un angajament de plata degradeze pe ceilalți giranti de plata , este ca și cum as lua asupra mea obligația de plata?
Degreveze probabil... depinde, la o prima vedere asa pare, fata de giranti, da.