Forum Discuţii juridice Executare silită În cazul executării silite cine face poprirea pe ...
Discuție deschisă în Executare silită

În cazul executării silite cine face poprirea pe pensie ,- ...

În cazul executării silite cine face poprirea pe pensie ,- executorul sau creditorul
Dacă poprirea este făcută de executor se face tuturor giganților sau unuia ales de creditor știind ca să semnat renunțând la dreptul de discuții și dreptul de diviziune
In principiu executorul face poprirea. Daca s-a renuntat la beneficiul discutiunii si diviziunii, executorul si/sau creditorul aleg cum doresc pe care dintre creditori sau giranti sa ii execute.