Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, va rog sa îmi spuneți care sunt pașii ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, va rog sa îmi spuneți care sunt pașii pentru declaratie ...

Bună ziua, va rog sa îmi spuneți care sunt pașii pentru declaratie la taxe și impozite locuință și motocicleta dobândite în urma dezbaterii succesiunii și obținerii certificatului de moștenitor (07.06.2024) al fiului decedat. Notarul care a intocmit certificatul de mostenitor ne-a comunicat ca in 2-3 saptamani iese si intabularea apartamentului. Menționez ca proprietățile erau declarate la București unde locuia fiul meu, eu impreuna cu sotia locuim în Constanța. Mulțumim frumos pentru răspuns!
O sa mergeți cu copii dupa actele de la notar la Primăria din Bucuresti-directia taxe și impozite, sa va declarați noile proprietăți pe numele dumneavoastra.
george-neagu, moderator