Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua Sora mea avand o pensie de 2100 lei , a ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua Sora mea avand o pensie de 2100 lei , a primit o adresa ...

Buna ziua

Sora mea avand o pensie de 2100 lei , a primit o adresa de instiintare privind infiintarea unei popriri pentru o suma datorata catre ANAF de 134432 de lei , datorie care se refera la o firma care si a incetat activitatea in urma cu 20 de ani. Vreau sa intreb daca aceasta firma care si-a incetat activitatea in urma cu 20 de ani nu beneficiaza de termen de presprictie si la pensia de 2100 lei ce suma ii poate fi poprita. Avand in vedere ca din pensia respectiva ea plateste lunar in jur de 1500 lei datorii la banca , casa etc, inseamna ca ar putea ramane fara nici un venit practic? Ce ar putea sa faca in acest caz?
Multumesc
Poate face o contestatie la executare, sprijiniti-o sa isi ia avocat