Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dobandire proprietate apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dobandire proprietate apartament

Buna ziua. Am o matusa care a decedat in urma cu mai mult timp, lasand un apartament. Fetele matusii sunt in strainatate si nu vor sa vina in țară. Daca platesc impozitul pe 10 ani imi pot inscrie dreptul de proprietate in C.F.? Va rog daca se poate sa ma indrumati. Va multumesc.
Buna ziua. Dvs faceti parte dintr-o clasa de mostenitrori care nu are vocatie concreta la mostenire daca exista descendenti.
Matusa are doua fete. Acele fete sunt mostenitoare cu vocatie concreta. As vrea si eu sa platesc un impozit si sa raman cu casa.
Asa ceva nu prea se poate (asa inseamna ca uneori se poate).