Forum Discuţii juridice Executare silită Girant fiind și executat silit cu poprire pe pensie ...
Discuție deschisă în Executare silită

Girant fiind și executat silit cu poprire pe pensie ,plătesc ...

Girant fiind și executat silit cu poprire pe pensie ,plătesc suma toată, ce trebuie sa fac sa recuperez suma pe care am plati-o în locul titularului creditului.
Sa-l dati in judecata. Girantul care a platit se subroga in drepturile creditorului si are astfel o actiune sau il poate actiona pe debitorul principal in judecata in baza contractului de fidejusiune.