Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Remunerația zilnică minimă pentru zilierii din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Remunerația zilnică minimă pentru zilierii din agricultură ...

Remunerația zilnică minimă pentru zilierii din agricultură se raportează la salariul minim sectorial incepand cu 01 .07.2024 sau la minimul pe economie?
Cuantumul remunerației brute orare stabilite de părți nu poate fi mai mic decât valoarea/oră a salariului de bază minim brut pe țară garantat în plată și se acordă la sfârșitul fiecărei zile de lucru sau la sfârșitul săptămânii.