Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Bună ziua. Am închiriat o suprafață de 100 mp ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Bună ziua. Am închiriat o suprafață de 100 mp într-o clădire ...

Bună ziua.
Am închiriat o suprafață de 100 mp într-o clădire mai veche, la etajul 1, am amenajat un salon de înfrumusețare cu toate dotările. La parterul clădirii funcționează magazinul PROFI, iar la etajul 2 funcționează o Sală de sport.
Vă rog să-mi comunicați cum trebuie să procedez pentru obținerea autorizației ISU, trebuie să ceară administratorul clădirii autorizație pentru salonul meu, sau o să primim o negație ?
Vă mulțumesc, anticipat.
Intocmiti documentatia necesara si cereti aviz scris de la ISU.
Daca pentru partea dvs. de spatiu este necesara si autorizatie ISU, aceasta se va da numai in contextul intregii locatii (prin modificarea si completarea, dupa caz, a documentatiei existente, prin inchirierea spatiului respectiv de catre dvs.).
Vă mulțumesc mult !