Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Cum pot obține un istoric de rol fiscal ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Cum pot obține un istoric de rol fiscal pentru un ...

Bună ziua. Cum pot obține un istoric de rol fiscal pentru un teren extravilan care-l am în folosință de peste 20 ani și pentru care plătesc impozit tot de atunci? Mi se cere la OCPI pt întrare în posesie prin notare în cartea funciara, dar la primărie îmi cere certificatul de mostenitor pt a-mi elibera istoric de rol fiscal ( dacă aveam certificatul de mostenitor nu aveam nevoie sa apelez la legea care permite notarea în cf ca proprietar pt cei ce dețin în folosință terenuri extravilane ). Mulțumesc. Elena
In baza carui document aveti in folosinta respectivul teren ?
Rolul fiscal se emite numai catre proprietar sau mostenitori, cu act de succesiune/ mostenire.